POČELA TRKA ZA KROV

Mečevima u Pinosavi i Ripnju, proteklog vikenda, počeo je turnir „TROFEJ VOŽDOVCA 2016“ koji po treći put okuplja amaterske seniorske fudbalske klubove sa Voždovca. Na turniru učestvuje šest ekipa podeljenih u dve grupe, a najbolji će se boriti za trofej na stadionu FK „Voždovac“, 10. avgusta 2016. godine, u 20 časova.

Prva utakmica grupe A odigrana je 30. jula 2016. na igralištu Fudbalskog kluba „Avala 1939“ u Belom potoku, između ekipa FK „Avala -1939“ i FK „Pinosava“. Domaćin je poveo u 5. minutu prvog poluvremena golom Nenada Kovačevića, zatim je Aleksandar Paunović ponovo zatresao mrežu protivničkog tima u 35. i 37. minutu, Vladimir Savić u 61. i 76. minutu FK „Avala-1939“ dovodi u vođstvo 5:0. Golom Stefana Cvetića u 79. minutu smanjuje se vođstvo na (5:1), ali ne zadugo jer Dušan Stepić u 81. minutu menja rezultat na (6:1) u korist FK „Avala -1939“, kojim je utakmica i završena.

Ekipe grupe  B,  FK „Minel“ i  FK „Torlak“ odmerile su svoje snage u 18 časova na terenu Fudbalskog kluba „Minel“ u Ripnju. Strelci su bili David Malić u 33. minutu i Aleksa Radoičić u 88. minutu. Utakmica je završena rezultatom (0:2).

Drugi dan turnira, 31. jul 2016., obeležili su mečevi  drugog kola grupe A i grupe B između FK „Pinosava“ – FK „Rekreativo“  i  FK  „Torlak“ – FK „Heroj Polet“.

Na stadionu Fudbalskog kluba „Avala – 1939“ u Belom potoku, u 10 časova sastale su se ekipe grupe A, FK „Rekreativo 011“- FK „Pinosava“. Golom Bojana Topalovića u 23. minutu,  FK „Rekreativo 011“ prelazi u vođstvo (1:0), što ostao krajnji rezultat ove veoma borbene utakmice.

Utakmica u okviru grupe „B“ između ekipa FK  „Torlak“ – FK  „Heroj polet“ odigrana je u 18 časova na igralištu Fudbalskog kluba „Minel“ u Ripnju, drugog domaćina ovogodišnjeg turnira. U uzbudljivoj utakmici koja je završena nerešeno (3:3), strelci FK „Torlak“  bili su: Paunović u 9. minutu, Raković u 16. i Savić u 64. minutu. Strelci FK „Heroj polet“: Jovin u 75. i 89. minutu i Bogdanović u 83. minutu.

Obe utakmice posmatralo je stotinak gledalaca, a protekle su u najboljem redu bez incidenata i u skladu fer- pleja.

Tok održavanja utakmica propratila je dežurna sanitetska služba Doma zdravlja Voždovac, a Policijska stanica Voždovac preduzela je sve mere bezbednosti.

Naredno kolo igraće se 3. avgusta 2016. u 18 časova na stadionu FK „Avala-1939“ u Belom potoku, a sastaće se ekipe grupe A, FK „Rekreativo“ – FK “Avala-1939“ – Beli potok i 4. avgusta u 18 časova na terenu FK  „Minel“ u Ripnju, gde će se sastati ekipe grupe B,  FK “Minel” –  FK “Heroj Polet”.

Nakon ovih utakmica znaće se učesnici polufinala, pobednici grupe A će odigrati utakmicu protiv drugoplasirane ekipe iz grupe B na terenu u Belom potoku 6. avgusta 2016. u 18 časova, a prvoplasirane ekipe grupe B odigraće meč protiv drugoplasirane ekipe grupe A na stadionu u Ripnju 7. avgusta 2016. godine.