Nakon izgradnje novih objekata mesnih zajednica u Zucu i Pinosavi Opština Voždovac ulaže u rekonstrukciju objekta Mesne zajednice u Belom Potoku.
Članica Veća Opštine Bojana Jakšić je rekla da će nova zgrada mesne zajednice imati veću i moderniju salu, Muzej Vase Čarapića i konferencijsku salu, kao i da će zgrada biti potpuno prilagođena potrebama građana jer je cilj da postane centar svih kulturnih dešavanja u Belom Potoku.
U toku je prva faza radova, a prema idejnom projektu zgrada će dobiti daleko lepši izgled kakav Beli Potok i zaslužuje.
Sledeći projekat je rekonstrukcija objekata mesne zajednice i ambulante u Kumodraž selu koji su potpuno ruinirani, kao i adaptacija MZ Ripanj i mnogih drugih objekata koji služe građanima.