ПОЧЕЛА ТРКА ЗА КРОВ

Мечевима у Пиносави и Рипњу, протеклог викенда, почео је турнир „ТРОФЕЈ ВОЖДОВЦА 2016“ који по трећи пут окупља аматерске сениорске фудбалске клубове са Вождовца. На турниру учествује шест екипа подељених у две групе, а најбољи ће се борити за трофеј на стадиону ФК „Вождовац“, 10. августа 2016. године, у 20 часова.

Прва утакмица групе А одиграна је 30. јула 2016. на игралишту Фудбалског клуба „Авала 1939“ у Белом потоку, између екипа ФК „Авала -1939“ и ФК „Пиносава“. Домаћин је повео у 5. минуту првог полувремена голом Ненада Ковачевићa, затим је Александар Пауновић поново затресао мрежу противничког тима у 35. и 37. минуту, Владимир Савић у 61. и 76. минуту ФК „Авала-1939“ доводи у вођство 5:0. Голом Стефана Цветића у 79. минуту смањује се вођство на (5:1), али не задуго јер Душан Степић у 81. минуту мења резултат на (6:1) у корист ФК „Авала -1939“, којим је утакмица и завршена.

Екипе групе  Б,  ФК „Минел“ и  ФК „Торлак“ одмериле су своје снаге у 18 часова на терену Фудбалског клуба „Минел“ у Рипњу. Стрелци су били Давид Малић у 33. минуту и Алекса Радоичић у 88. минуту. Утакмица је завршена резултатом (0:2).

Други дан турнира, 31. јул 2016., обележили су мечеви  другог кола групе А и групе Б између ФК „Пиносава“ – ФК „Рекреативо“  и  ФК  „Торлак“ – ФК „Херој Полет“.

На стадиону Фудбалског клуба „Авала – 1939“ у Белом потоку, у 10 часова састале су се екипе групе А, ФК „Рекреативо 011“- ФК „Пиносава“. Голом Бојана Топаловића у 23. минуту,  ФК „Рекреативо 011“ прелази у вођство (1:0), што остао крајњи резултат ове веома борбене утакмице.

Утакмица у оквиру групе „Б“ између екипа ФК  „Торлак“ – ФК  „Херој полет“ одиграна је у 18 часова на игралишту Фудбалског клуба „Минел“ у Рипњу, другог домаћина овогодишњег турнира. У узбудљивој утакмици која је завршена нерешено (3:3), стрелци ФК „Торлак“  били су: Пауновић у 9. минуту, Раковић у 16. и Савић у 64. минуту. Стрелци ФК „Херој полет“: Јовин у 75. и 89. минуту и Богдановић у 83. минуту.

Обе утакмице посматрало је стотинак гледалаца, а протекле су у најбољем реду без инцидената и у складу фер- плеја.

Ток одржавања утакмица пропратила је дежурна санитетска служба Дома здравља Вождовац, а Полицијска станица Вождовац предузела је све мере безбедности.

Наредно коло играће се 3. августа 2016. у 18 часова на стадиону ФК „Авала-1939“ у Белом потоку, а састаће се екипе групе А, ФК „Рекреативо“ – ФК “Авала-1939“ – Бели поток и 4. августа у 18 часова на терену ФК  „Минел“ у Рипњу, где ће се састати екипе групе Б,  ФК “Минел” –  ФК “Херој Полет”.

Након ових утакмица знаће се учесници полуфинала, победници групе А ће одиграти утакмицу против другопласиране екипе из групе Б на терену у Белом потоку 6. августа 2016. у 18 часова, а првопласиране екипе групе Б одиграће меч против другопласиране екипе групе А на стадиону у Рипњу 7. августа 2016. године.